poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Plísňová onemocnění nohou

Užitečné informace - Choroby a zdravotní stavy - Plísňová onemocnění nohou

Nejčastější plísňové onemocnění kůže se vyskytuje na nohou. Začíná většinou mezi prsty, způsobuje svědění, olupování a bolestivé praskliny kůže. Toto neškodné onemocnění lze zklidňovat i přírodními léky. Onemocnění způsobuje nejčastěji kožní plíseň zvaná tinea penis. Plísně jsou organismy podobné rostlinným buňkám, které najdeme kdekoli na kůži. Někdy se však mohou nekontrolovatelně rozrůstat, zvláště ve vlhkých prostorách, jako jsou boty a ponožky. U některých lidí se plíseň objevuje jen mezi prsty na nohou, kde kůže praská a vytvářejí se šupinky, které se odlupují. U někoho se může objevit na patách, po stranách chodidel nebo na nehtech.

Příznaky plísňovávých onemocnění nohou


Plísňová onemocnění nohou doprovázejí šupinky a odlupující se kůže mezi prsty na nohou , v těžkých případech se objevují praskliny, zarudnutím, svěděním, šupinky a malými puchýřky po stranách nohou a na chodidlech. Dále je doprovázeno měkkou a bolestivou kůží, infikovanými nehty, které mohou být ztluštělé, nezvykle zabarvené a drobivé.

Příčiny onemocnění plísňovými onemocnění nohou


Nejběžnější plíseň, která způsobuje tzv. atletickou nohu, patří do řádu Trichofyton. Propocené ponožky a špatně větrané, zvláště gumové boty jsou pro plíseň ideálním prostředím, ale sama není příliš nakažlivá, proto chození naboso v šatnách a podobných prostorách není zvláště nebezpečné.

Vhodné potravinové doplňky při plísňových onemocnění nohou

Vitamin C 500 mg dvakrát denně, olej tea tree aplikujte přímo na postižené místo dvakrát denně, česnekový olej postižená místa potírejte dvakrát denně, měsíček zahradní krémem nebo roztokem potírejte dvakrát denně.

Kdy navštívit lékaře s plísňovými onemocnění nohou

Nezlepší-li se stav při používání doplňků během týdne až deseti dnů. Nevyhojí-li se plíseň při domácí léčbě během čtyř týdnů. Objeví-li se na postižené kůži otok a zarudnutí – je to příznak bakteriální infekce. Máte-li zdravotní problémy, poraďte se o užívání potravinových doplňků se svým lékařem.


Zdroj: publikace - Léčivá moc vitamínů, bylin a minerálních látek. Reader´s Digest Výběr


Plísňová onemocnění nohou - diskuze


| Copyright © 2013-2020 Beltina - potravinové doplňky | Administrace | Výměna odkazů | Casino online nabídky Jedete na dovolenou do zahraničí? Sjednejte si online cestovní pojištění za nejlepší cenu.

Vylepšete si zdraví s vlastní vířivkou na zahradě . Vířivky Villeroy & Boch k domu, na zahradu i do interiéru. Villeroy & Boch i Jacuzzi.