poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Kvasinky

Pálení a svědění způsobované kvasinkovou infekcí pochvy může být vyvoláno nevyváženou stravou, hormonálními změnami i nošením syntetického nebo nesepraného prádla. Doplňky mohou posílit obranné látky v těle.
Kvasinkové onemocnění pochvy bývá nejčastěji vyvoláno mikroorganismem Candida alúicans, který je v malém množství přítomný v těle i za normálních okolností. Za určitých podmínek se rychle rozmnožuje a působí zarudnutí a zduření vaginální sliznice Candida alúicans jako většina kvasinek a plísní bují v teplém a vlhkém prostředí, jaké je právě v pochvě. Infekci mohou způsobit i jiné mikroorganismy druhu Candida.

Příznaky kvasinkových onemocnění pochvy


Kvasinková onemocnění pochvy se projevuje intenzivním svěděním genitálu, zánětem a zarudnutím oblasti rodidel, bílým výtokem připomínajícím sražené mléko (může být bez zápachu nebo je cítit po kvasnicích).

Příčiny onemocnění kvasinkovým onemocněním pochvy


Všechno, co porušuje přirozenou rovnováhu mezi kvasinkami a bakteriemi, nebo změna pH (kyseliny / zásady) ve vagině může vytvořit ideální podmínky pro nekontrolovatelný růst kvasinek. Vaginální prostředí může být narušeno něčím tak prostým, jako je nošení příliš těsných kalhot nebo nylonového prádla. Riziko kvasinkové infekce rovněž vzrůstá při hormonálních změnách během těhotenství, užívání antikoncepce nebo spermicidů a při cukrovce. Kvasinková infekce se také může vyvinout, když je imunitní systém oslaben nemocí, stresem nebo nedostatkem spánku, popřípadě je závažně poškozen infekcí HIV nebo chemoterapií. Užívání antibiotik, jako je ampicilin nebo tetracyklin, často vede ke kvasinkovým infekcím, protože tyto léky neničí jen škodlivé bakterie vyvolávající onemocnění, ale i „užitečné“ bakterie udržující plísně a kvasinky v normálních mezích.

Jak se léčí Kvasinky potravinovými doplňky

Kvasinkové onemocnění pochvy může být známkou celkově nedostatečné výživy, takže je vhodné užívat multivitaminové a multiminerální přípravky společně s doplňky uvedenými v tabulce. Doporučené doplňky začněte brát od okamžiku, kdy zpozorujete první příznaky, a užívejte je tak dlouho, dokud příznaky nevymizí.
S výjimkou vaginálních čípků mohou být všechny užívány společně s předepsanými nebo volně prodejnými léky proti kvasinkovým infekcím. Vitamin C a echinacea pomáhají organismu zvládat akutní kvasinkové infekce tím, že posilují imunitní systém. Echinacea pravděpodobně povzbuzuje bílé krvinky k ničení kvasinek, vitamin C může potlačovat jejich růst. Jste-li náchylné k plísňovým a kvasinkových nemocem, Užívejte echinaceu tři týdny, pak na týden přerušte a pak znovu pokračujte.
Echinaceu užívejte celkem šest měsíců spolu s vitaminem C a probiotiky, která zvýší množství "užitečných" bakterií v organismu. Probiotika jsou k dostání ve formě biojogurtů i jako potravinové doplňky nebo jako krém pro místní použití. Zvláštní význam mají v případech, kdy je kvasinkové onemocnění vyvoláno antibiotiky Přidejte také FOS (fruktooligosacharidy) - nestravitelné sacharidy, kterými se užitečné bakterie živí, povzbudí se tím jejich růst. Chcete-li se raději vyhnout standardním protikvasinkovým krémům, vyzkoušejte hotové vaginální čípky s olejem tea tree nebo z měsíčku. Podle klinických studií jsou melaleukový olej (tea tree) i protizánětlivý měsíček účinné protikvasinkové prostředky.

Vhodné potravinové doplňky při kvasinkovém onemocnění pochvy

Vitamin C 500 mg dvakrát denně, echinacea 200 mg výtažku třikrát denně (při opakujících se infekcích užívejte v třítýdenních cyklech s týdenní přestávkou), probiotika dvě tobolky třikrát denně nalačno nebo dva až tři malé biojogurty denně.

Kdy navštívit lékaře s kvasinkovým onemocněním pochvy

Máte-li některý z uvedených příznaků poprvé. Je-li výtok páchnoucí nebo je lehce zbarven krví. Nevymizí-li příznaky ani po pětidenní léčbě. Objeví-li se kvasinková infekce během dvou měsíců znovu. Máte-li zdravotní problémy, poraďte se o užívání potravinových doplňků se svým lékařem.

Kvasinky - fakta a rady

Doporučení týkající se kvasinkových onemocnění pochvy

Doplňující informace k kvasinkovým onemocněním pochvy

Acidofilní krém s obsahem probiotik můžete aplikovat přímo do pochvy, aby zmírnil svědění a zánět způsobený kvasinkovým onemocněním.


Zdroj: publikace - Léčivá moc vitamínů, bylin a minerálních látek. Reader´s Digest Výběr


Kvasinky - diskuze


| Copyright © 2013-2020 Beltina - potravinové doplňky | Administrace | Výměna odkazů | Casino online nabídky Jedete na dovolenou do zahraničí? Sjednejte si online cestovní pojištění za nejlepší cenu.

Vylepšete si zdraví s vlastní vířivkou na zahradě . Vířivky Villeroy & Boch k domu, na zahradu i do interiéru. Villeroy & Boch i Jacuzzi.