poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Bércové vředy

Bércový vřed (ulcrus cruris) je poškození povrchu kůže. S tímto typem onemocnění se setkáváme velmi často zvláště u žen. Způsobuje velmi nepříjemné zdravotní komplikace a také sociální a psychické obtíže. Zasahuje až do hlubších vrstev. Vzniká ztrátou a odumíráním kožní tkáně na dolních končetinách, většinou na kotnících, ale může se objevit i na nártu a prstech. Příčinou ztráty tkáně se v okolí bércového vředu často setkáváme se zánětlivým procesem. Tvoří se ošklivě vypadající rány, jejichž hojení trvá většinou déle než šest týdnů. Tím, že v žilách dolních končetin neproudí krev tak, jak má, vytvářejí se kolem kotníků otoky a pokožka na bércích je nedostatečně vyživována. Vlivem špatného prokrvení se pokožka ztenčuje, na povrchu se začínají tvořit drobné šupinky a pigmentové skvrny. Poškozené místo je pak velmi bolestivé a náchylné k infekci.

Příznaky Bércových vředů


Bércový vřed se vyskytuje na dolních končetinách, většinou v oblasti kotníků. Charakteristickým znakem j tzv. stroupek, kolem nějž se tvoří zánětlivá oblast. Toto onemocnění se může vyskytnout jako následek onemocnění chronické žilní insuficienci a nebo ve spojitosti s arteriosklerotickými příčinami.

Příčiny onemocnění Bércovými vředy


S tímto onemocněním se setkávají jak lidé starší sedmdesáti let, tak mladší. Přičemž u žen pozorujeme dvakrát až třikrát vyšší výskyt než u mužů. Podmínky vzniku bércového vředu se tvoří pomalu. Onemocnění vzniká z několika různých příčin, které se mohou dokonce kombinovat. Rozlišujeme dvě hlavní příčiny, a to zevní (poměrně ojedinělé – důsledek úrazu, vliv extrémních teplot, chemických látek nebo rentgenové záření) a vnitřní příčiny(žilní poruchy, křečové žíly, zánět hlubokých žil, poruchy tepenné a poruchy lákové výměny, např. v souvislosti s cukrovkou).

Jak se léčí Bércové vředy potravinovými doplňky

Průběh léčby je velmi komplikovaný a jak už bylo řečeno, v žádném případě nejde o krátkodobou záležitost. Je nutné, aby byla léčba komplexní, a aby byly veškeré příčiny vzniku bércových vředů odhaleny. Samotné hojení této chronické ráno je ztěžováno řadou komplikací. Proto je velmi důležitý individuální přístup. Pro zlepšení léčby bércových vředů se doporučují speciální zevní léčiva, např. masti, pasty, zásypy nebo léčebné roztoky. V současné době se sekáváme s moderním způsobem léčby bércového vředu. Jde o účinnou metodu hojení, která spočívá v krytí rány. Toto krytí udržuje v ráně potřebné vlhké prostředí a tím usnadňuje a také zkracuje délku hojení. Krytí rány je rozděleno do tří fází: 1. čistící fáze – tvorba vlhkého prostředí, které vřed změkčuje, 2. granulační fáze – podpora tvorby nové tkáně, 3. epitelizační fáze – potřeba krytí, která neomezují výměnu par a plynů. Tento moderní způsob je o poznání méně bolestivější, snižuje dobu hojení a zvyšuje počet vyléčených případů.

Doporučení týkající se Bércových vředů

Při léčbě bércových vředů je bezpodmínečně nutné odstranit příčiny jejich vzniku. V žádném případě se nedoporučuje především kouření, nadváha nebo nedostatek pohybu. Vhodné je dodržování zdravého životního stylu.

Doplňující informace k Bércovým vředům

Jedním ze závažnějších onemocnění, které mohou bércový vřed komplikovat je erysipel, známý také pod lidovým označením „růže“.


Zdroj: Pro server Beltina.cz zkomponovala Ivetka



Bércové vředy - diskuze

| Copyright © 2013-2020 Beltina - potravinové doplňky | Administrace | Výměna odkazů | Casino online nabídky Jedete na dovolenou do zahraničí? Sjednejte si online cestovní pojištění za nejlepší cenu.

Vířivka Villeroy & Boch pro celoroční provoz. Úsporná, zateplená, laminátová, vč. termokrytu. Nekupujte nafukovací vířivky, které vám přes zimu neslouží. Vybírejte z celoročních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®