poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Měď


Měď

(Cuprum)
Měď je nezbytná v prevenci kardiovaskulárních chorob, k udržování zdravé kůže a vlasů, rovněž podporuje plodnost. Je obsažena nejméně v 15 různých bílkovinách lidského těla. Velké množství lidí trpí mírným nedostatkem tohoto minerálu. Měď jako stopový prvek v lidském organismu můžete doplnit potravinovými doplňky ve formě asparátu, citrátu a pikolinátu mědnatého. I když organismus může měď získat z celé řady potravin, její přísun bývá nízký.

Nejčastější uplatnění mědi


Měď zpevňuje krevní cévy, kosti šlachy a nervy. Pomáhá udržovat plodnost, udržuje zdravé vlasy a kůži a podporuje krevní srážlivost.

Měď - působení a účinky

Měď je nezbytná pro tvorbu kolagenu, základní bílkoviny kostí, kůže a pojivových tkání. Hraje důležitou roli při tvorbě červených krvinek, může pomáhat organismu ve využití zásob železa a má význam pro udržování imunity a plodnosti. Udržuje správnou pigmentaci tkání ve vlasech, v kůži a v očích. Měď může být účinná při prevenci vysokého krevního tlaku a poruch srdečního rytmu. Měď také může chránit tkáně před poškozením volnými radikály, pomáhat v prevenci rakoviny, srdečních chorob a jiných nemocí. Dostatek mědi může pomáhat udržovat nízkou hladinu cholesterolu v krvi. Měď je nezbytná při tvorbě červených enzymů, zvláště superoxidu dismutázy (SOD), který je pravděpodobně jedním z nejúčinnějších antioxidantů v těle. Pomáhá také v obraně proti ztrátě kostní hmoty, která vede až k osteoporóze.

Doporučené dávkování mědi

Jak měď užívat

Je vhodné brát dávky mědi při bezpečné horní hranici, tj. 3 mg denně v potravě nebo v potravinových doplňcích. Užíváte-li déle než měsíc potravinové doplňky zinku, měli by jste užívat také měď v dávce 2 mg. Doplňky s mědí se doporučuje užívat vždy ve stejnou denní dobu, pokud možno při jídle, abyste předešli možnému podráždění žaludku.

Při užívaní mědi pozor na

Máte-li zdravotní problémy, poraďte se o užívání potravinových doplňků se svým lékařem.

Měď - diskuze

Ostatní minerály:

| Copyright © 2013-2020 Beltina - potravinové doplňky | Administrace | Výměna odkazů | Casino online nabídky Jedete na dovolenou do zahraničí? Sjednejte si online cestovní pojištění za nejlepší cenu.

Vylepšete si zdraví s vlastní vířivkou na zahradě . Vířivky Villeroy & Boch k domu, na zahradu i do interiéru. Villeroy & Boch i Jacuzzi.