poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Narkomanie – drogová závislost

Drogy jako prostředek pro zlepšení nálady, ztlumení bolesti či ke změně reality znaly téměř všechny kultury v dějinách. Často však dochází k jejich nadměrnému užívání až závislosti. Narkomanie znamená užívání látek – povolených nebo zakázaných – tak často nebo v množství, které má za následek fyzické, mentální, citové a společenské poškození. Závislost je ztráta kontroly nad užíváním drogy. Odborníci dosud nevědí, proč někteří lidé berou drogy jen občas, zatímco jiní jsou na nich závislí téměř okamžitě. Většinou se však shodují na tom, že drogová závislost je nemoc a nikoli pouze známka slabé vůle a že by měla být jako nemoc léčena. Nadměrné užívání zakázaných drog je nebezpečné a může být i smrtelné. Značným problémem je však i užívání povolených drog. Většina lidí si alespoň jednou nechá předepsat větší množství léků, například prostředků proti bolesti, prášků na spaní a sedativ. Dokonce i volně prodejné „mírné“ léky mohou uškodit, jestliže jsou užívány ve velkém množství. A to nemluvíme o alkoholu a tabáku, které mají na svědomí více lidských životů, než všechny zakázané drogy dohromady.

Narkomanie – drogová závislost: zobraz celý článek


| Copyright © 2013-2020 Beltina - potravinové doplňky | Administrace | Výměna odkazů | Casino online nabídky Jedete na dovolenou do zahraničí? Sjednejte si online cestovní pojištění za nejlepší cenu.

Vylepšete si zdraví s vlastní vířivkou na zahradě . Vířivky Villeroy & Boch k domu, na zahradu i do interiéru. Villeroy & Boch i Jacuzzi.